Otrdiena,
2014.gada
29.jūlijs
Uzziņas

Bibliotēkas Jūrmalā


28.12.2010

Bibliotēkas mūsu pilsētā

Pēdējā laikā vērojama bibliotēku socializēšanās, tās aktīvi iesaistījušās sabiedrības integrācijas un naturalizācijas procesu virzībā un, tajā pašā laikā, tā ir vieta, kur satikies, diskutēt un rast domu biedrus. Visās Jūrmalas bibliotēkās ir iespēja bez maksas lietot internetu.


Jūrmalas Centrālā bibliotēka, Dubultu pr. 42
Tālr. 67760066, 67767504, 67760090

Jūrmalas Centrālā bibliotēka ir galvenā bibliotekārā iestāde pilsētā. Tā atrodas pilsētas vēsturiskajā centrā Dubultos un apkalpo sava mikrorajona, kā arī visas pilsētas iedzīvotājus un tās viesus. Jūrmalu apmeklē ļoti daudz pašmāju un ārzemju tūristi, sevišķi daudz atpūtnieku ir vasarā. Liela daļa no viņiem atzinīgi vērtē mūsu bibliotēku krājumus un piedāvātos elektroniskos pakalpojumus.
Bibliotēkas informacionālos pakalpojumus izmanto skolēni, studenti, pilsētas pašvaldības iestādes un dažādas institūcijas, kuriem ir nepieciešama precīza, tieša un operatīva informācija, kā arī strādājošie, mājsaimnieces un pensionāri.
 
JCB ir multifunkcionāla iestāde, kas nodrošina apmeklētājus ar plašu poligrāfisko un elektronisko izdevumu krājumu, informācijas pakalpojumiem, kā arī piedāvā kultūras un izglītojoša rakstura pasākumus.

Asaru bibliotēka, Dzimtenes ielā 15
Tālr.    67766036  
e-mail: asarubibl@latnet.lv

Asaru bibliotēka ir apvienības mazākā struktūrvienība, tā apkalpo Asaru un Mellužu mikrorajona iedzīvotājus un nedaudzos atpūtniekus vasaras sezonā. Šajā pilsētas daļā nav svarīgu pašvaldības iestāžu, tas pārsvarā ir privāto dzīvojamo māju sektors.

Bulduru bibliotēka, Edinburgas prospektā 89
Tālr.    67752198
e-mail: buldbibl@latnet.lv
Bērnu nodaļas tālr.    67753349   
e-mail: esip@jurmala.lv, majbibl@latnet.lv

Bulduru bibliotēka atrodas tūristu un atpūtnieku iecienītā pilsētas mikrorajonā, kurā atrodas arī daudz atpūtas un izklaides iestādes.

Bibliotēka izvietota plašās, labiekārtotās telpās, kas atrodas pašā mikrorajona centrā, klientiem viegli sasniedzamā vietā. Tai izveidojusies laba sadarbība ar tuvējām mācību un atpūtas iestādēm, Bulduru kultūras namu, Jūrmalas teātri un Ģimenes centru.
Pateicoties darbinieču iniciatīvai, bibliotēkai raksturīgas netradicionālas darba formas un dažādi interesanti pasākumi, sevišķi tas attiecināms uz bērnu nodaļu. Tur ir izvietots arī Jūrmalā vienīgais Eiropas Savienības informācijas punkts, kurš darbojas ļoti veiksmīgi.

Slokas bibliotēka ar bērnu nodaļu, Raiņa ielā 3
Tālr.    67732288  
Bērnu nodaļas tālr.    67740719  
e-mail: slokbibl@latnet.lv

Slokas bibliotēka atrodas Slokas vēsturiskajā centrā un ir mikrorajona vienīgā kultūras iestāde, kas apkalpo vietējos un citus Jūrmalas iedzīvotājus. Bibliotēka veic nozīmīgu sociālo funkciju, par prioritāti izvirzot maznodrošināto ģimeņu, specializētās internātskolas, pansionāta, bērnu atbalsta centra “Paspārne” iemītnieku bibliotekāro un informatīvo apkalpošanu. Plašais grāmatu un periodikas krājums, gaišās, siltās telpas, kā arī pieejamie elektroniskie resursi, datorspēles un galda spēles piesaistījušas jaunākās paaudzes apmeklētājus, kuriem bibliotēka kļuvusi par otrajām mājām.

Ķemeru bibliotēka ar bērnu nodaļu, Tukuma ielā 20
Tālr.    67765516  
Bērnu nodaļas tālr.    67512213  
e-mail: kembibl@latnet.lv

Ķemeru bibliotēka ir vienīgā kultūras un informācijas iestāde šajā attālajā pilsētas mikrorajonā, tā apkalpo Ķemeru bērnu dārzu “Pienenīte”, bērnu namu “Sprīdītis”, Ķemeru vidusskolas skolēnus un skolotājus, veco ļaužu pansionāta “Dzimtene” iemītniekus, kā arī patstāvīgos iedzīvotājus un nedaudzos atpūtniekus vasaras sezonā.

Ķemeru bibliotēkas specifika ir padziļināts novadpētniecības darbs. Savāktie materiāli – fotogrāfijas, pastkartes, bukleti un atmiņu stāstījumi tiek apkopoti tematiskajās mapēs : “Skolas vēsture”, “Sanatoriju vēsture”, “Baznīcu vēsture”, “Slavenie ķemernieki” u.c. Daļēji uzsākta to elektroniskā apstrāde.

Kauguru bibliotēka ar bērnu , Engures ielā 4a
Tālr.    67735215  , Fax 67735531
e-mail: kaugbibl@latnet.lv

Kauguru bibliotēka atrodas pilsētas lielākajā mikrorajonā, kurā dzīvo gandrīz puse Jūrmalas iedzīvotāju. Bibliotēkas lietotāji ir četru skolu skolēni un skolotāji, Vaivaru rehabilitācijas centra audzēkņi un pasniedzēji, studenti, kā arī Rīgas arodskolu un tehnikumu audzēkņi, kā arī strādājošie, pensionāri un bezdarbnieki. Pēc darba statistikas rādītājiem tā ir otra lielākā pilsētas bibliotēka.

Dubultu bērnu bibliotēka , Strēlnieku prospektā 38a/2

Tālr.    67760653  
e-pasts: dubultub@latnet.lv

Dubultu bērnu bibliotēka apkalpo bērnus un jauniešus no pirmsskolas vecuma līdz 9.klasei Dubultu, Jaundubultu un Pumpuru mikrorajonos.

Īpaša uzmanība tiek pievērsta pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērnu iesaistīšanai bibliotēkā un viņu apkalpošanai. Šim nolūkam bibliotēkā ir izveidota ievērojama dažādu leļļu un uzskates līdzekļu kolekcija.


Iesaki ziņu draugiem:

Izsaki savu viedokli!
     Atpakaļ

 

 JAUNĀKAIS LAIKRAKSTS

PASĀKUMU KALENDĀRS JŪRMALĀ
<< Jūlijs 2014 >>
POTCPSSv
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Šodien
Rīt